Jak knihu financovat

Jak knihu zafinacovat a kolik knih tisknout řeší každý nakladatel.

Vydání bez rizika na Bookla (Book on Demand)

Vydat knihu může opravdu každý, s minimální vstupní investicí. Platíte pouze zalistovací poplatek do eshopu, který vracíme po prodeji 300 ks. S přípravou knihy Vám pomohou zkušení redaktoři, nebo Vás naučíme, abyste to zvládli úplně sami. Cena za kompletní vydání se pohybuje v jednotkách tisíc s ohledem na rozsah a barevnost knihy. Není nutné platit desítky tisíc za přípravu nebo tisk knihy. Každý měsíc získáte 30% a více odměnu z prodaných knih. Spočítejte si kolik stojí vydání knihy.

Vydání knihy ve vydavatelství

Vydavatelství začínající autory často odmítají. Riziko vydání neznámeho titulu je vysoké. Vydavatelé po vás budou chtít sehnat sponzory nebo příspěvek na vydání, obvykle se jedná o desítky tisíc korun. Příprava knihy něco stojí a na těchto nákladech se často podílíte. Když budete úspěšní, vydavatel vše zafinancuje, ale to je spíš vyjímka. Na případný zisk z prodeje si počkáte více než rok. Distribuce si z ceny knihy bude nárokovat 56 % a více.

Crowdfunding

Sehnat peníze na vydání je možné prostřednictvím crowdfundingu. Na webech jako je hithit,pointa,donio a další vystavíte svůj záměr na vydání knihy. Musíte přesvědčit budoucí čtenáře, aby na knihu přispěli. Celkově musíte vybrat několik desítek nebo stovek tisíc, abyste měli finance na přípravu knihy a tisk. Pokud se nepovede cílovou částku vybrat, peníze vracíte. Často vidíme, že zásadní částku (několik desítek tisíc) posílá člen rodiny, aby se částka na vydání vybrala.

Samonáklad (selfpublishing)

Někteří autoři nechtějí využívat služby nakladatelství. Přípravu knihy zvládnou sami nebo s pomocí okolí. Cílem je vlastní prodej knihy nebo v rámci distribuční sítě. Obvykle tisknou nižší stovky kusů. Na toto se specializujeme v naší tiskárně. Redaktoři vám pomohou s vydáním, vytisknete si 20 - 500 ks za atraktivní ceny. Distribuci, skladování, dotisky si řešíte sami. Toto je oblíbené řešení, nicméně stále musíte platit za tisk knih na sklad a odměnu distribuci ve výši 56% a více. Rádi vám spočítáme tisk za velmi výhodných podmínek.

Pokud chcete více informací na toto téma, pokračujte zde.

Nezávazná poptávka vydání knihy

Navrhneme Vám nejlepší postup jak knihu vydat. Za vyplnění formuláře Vám dáme 500 Kč slevu na vydání knihy.